Leke Tedavisi(Dermoroller, Dermopen)

Dermapen Nedir?

Kısa vadede bayanların en çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Tüm cildi yenilemeye yönelik bir uygulama olan Dermapen, son derece acısız ve kolay uygulanabilir bir yöntem olarak dikkatleri çekiyor. Peeling Laser Dermabrasyon işlemleri gibi kendi başına son derece acısız bir yöntemdir. Birçok farklı cilt yenileme uygulamasına nazaran Dermapen ile daha kolay bir şekilde sonuçlara ulaşabilmeniz son derece mümkün oluyor.
 
Dermapen, Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanabiliyor?
Cilt yenileme uygulaması olarak bilinen Dermapen, birçok tedavi yöntemine nazaran vücudun belli noktalarına olumlu etki sağlayabiliyor. Özellikle doku kaybı yaşayan bölgelere de uygulanabilmesi, bu tedavi yöntemini cazip kılıyor. Dermapen tedavi yönteminin uygulanabildiği noktalar şunlardır.

 • Boyun
 • Saç
 • El ve Yüz
 • Selülit, Lekeler
 • Akne ve Çatlaklar
 • Doku Kaybının yaşandığı bölgeler
Dermapen Cerrahi Bir Müdahale midir? Faydaları Nelerdir?

Cilt yenilemeye yönelik olan bu tedavi yöntemi, kesinlikle bir cerrahi yöntem değildir. Hiçbir cerrahi operasyon uygulanmaksızın tedavi süreci ilerler. Bunun akabinde cildinizde gözlemleyeceğiniz değişiklikler sizi de memnun edecek. Dermapen tedavisi faydaları, birçok tedavi yöntemine nazaran çok daha olumlu sonuçlar doğurması ile açıklanabilir. Tedavinin ardından cildinizde meydana gelebilecek olumlu gelişmeler;
 • Cildinizde bulunan ince çizgilerin azalması ya da tamamen kaybolması
 • Sarkmış derinin sıkı bir hale gelmesi ve daha diri bir görünüm kazanması
 • Akne, siyah lekeler ya da bilimum bu tarz görüntülerin azalması ya da tamamen yok olması
 • Cilt üzerindeki kolajen dokunun gelişmesini sağlamaya yönelik ek tedavi seçenekleri
 • Herhangi bir cilt tipini ayırt etmeksizin uygulanabilmesi
 • Tedavi sonrasında çok hızlı iyileşme süreci
 
Dermaroller ile Leke Tedavisi
 
Dermaroller ile leke tedavisi, lekeleri cildi yenileyerek gidermek, cilde sürülen leke kremlerinin etkinliğini arttırmak için kullanılır. Dermaroller leke tedavisinde 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans kullanılır. İşlem esnasında ve sonrasında leke giderci serum, krem ve mezoterapi ürünleri uygulanır. Dermaroler iğneleri leke tedavisinde çok tahriş yapmadan kullanılmalıdır. Fazla tahriş leke hücrelerini tetikleyerek lekelenmeyi arttırabilir. 
 
Küçük iğnelerle yapılan dermaroller tedavisi sarkma ve kırışıklık giderme, sivilce izleri, deri çatlaklarında kullanılan yeni bir yöntemdir.  Silindir şeklinde bir cihazın üzerinde en az 200-500 adet çok ince iğne olan bir el cihazıdır. Mikroiğneler paslanmaz özelliktedirler.
 
Tedavi sırasında, roller deride gezinirken iğneler üst deride minik kanallar açılır. Mikroiğnelerin oluşturduğu mikrokanallar, cilt tarafından yara gibi algılanır. Cildin doğal yara iyileşme sürecinde ortaya çıkan büyüme faktörleri, kollajen, elastin ve hyaluronik asit yapımı tetiklenir. Bunun sonucu olarak o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.  Mikroiğneler, cilde uygulanan krem, losyon, serum gibi ürünlerin derinin alt tabakalarına geçişini 200 kat arttırır. Yenilenen deri nedeniyle, dermaroller yöntemi leke, kırışıklık, sarkma, sivilce izleri, yara izleri ve çatlak gidermede etkili şekilde kullanılabilir